Kanosje me kallash në Dragash

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika Opoja

Sot rreth orës 08:20, në pikën e karburanteve “Ari-Petroll” në Bellobrad, një qytetar kishte shkuar për t’u furnizuar me benzinë por aksidentalisht në veturë është hedhur naftë.

Diskutimi ka kaluar në kanosje me armë zjarri të llojit kallashnikov të cilin Policia e Dragashit e ka sekuestruar pasi e gjeti prapa objektit me 53 fishekë.

Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit i cili ka sugjeruar që rasti të trajtohet sipas procedurës së rregullt.

Po ashtu, dje, një patrullë policore nga Stacioni Policor “Veriu” e ka sekuestruar një pistoletë e llojit ”Crvena Zastava” në oborrin e një restoranti të dasmave ngase një i dyshuar, nën ndikim të alkoolit ka shkrehur fishekë në ajër.

Të dyshuarit i është sekuestruar arma ndërsa rasti i kalon prokurorisë sipas procedurës së rregullt.

Në vazhdim fotoja e kallashnikovit të sekuestruar

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-