KEK-u njofton se do ta nxjerrë nga funksioni Bllokun A3 për 4-5 ditë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se do ta nxjerrë nga funksioni Bllokun A3 të termocentralit `Kosova A`, për 4-5 ditë.

“Korporata Energjetike e Kosovës njofton se njësia A-3 është në punë por planifikohet për ndalje 4-5 ditore. Lidhur me këtë, KEK-u ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për mbulimin e mungesave të planifikuara, kështu që nuk pritet të ketë reduktime të energjisë elektrike”, thuhet në njoftim.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-