Opoja.net

Kërcënuesi i Edita Tahirit është nga Dragashi

Lajme Opoja

Policia e Kosovës ka konfirmuar se një person është vetëdorëzuar javën e kaluar në stacionin policor në Dragash pasi që ka kërcënuar zv.Kryeministren e Kosovës, Edita Tahiri.

Ky person sipas policisë është mbajtur në mbajtje 48 orë, më pas është liruar dhe po merret prokuroria me të.

Thuhet se kërcënuesi e ka ofenduar dhe kërcënuar Tahirin përmes sms në numrin e saj mobil. Ndërsa shkak i kërcënimit thuhet se është arsyeja e bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel. /Opoja.Net/

Komuna e Dragashit njofton: E hëna është ditë pune, na duhet unitet në këto ditë të vështira

Fari Kolloni

Festa e ditës së flamurit në Dragash

Opoja.net

Mevludin Krasniqi: Llapi nuk duron ‘bisht sakice’

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net