Kështu duket smartphone Pixel 7 Pro i Google

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Google po përgatitet për një ngjarje të madhe të planifikuar për 6 tetor ku do të prezantojë smartfonin Pixel 7 Pro dhe tani është publikuar një video që zbulon dizajnin e tij.

Videoja zbulon dizajnin e Pixel 7 Pro nga disa kënde dhe në të tre ngjyrat që do të jenë në dispozicion, të cilat tashmë janë konfirmuar zyrtarisht.

Këto janë ngjyrat Obsidian (e zezë/gri e errët), bora (e bardhë) dhe lajthi, e cila është më interesante.

Pak më herët u zbuluan specifikimet e modelit Pixel 7 Pro, i cili do të mundësohet nga një procesor Tensor G2 i çiftuar me 12 GB RAM dhe 128 ose 256 GB memorie të brendshme.

Do të ketë tre kamera në anën e pasme, ajo kryesore nga 50, ajo ultra e gjerë nga 12 dhe kamera telefoto nga 48 MP. Bëhet fjalë për sensorin e ri Samsung GM1. Për kujtesë, Pixel 6 Pro i vitit të kaluar ka një sensor Sony IMX586. Ka ende një kamerë selfie 11 MP në pjesën e përparme, megjithatë, është një sensor i ri Samsung 3J1 me fokus automatik.

Besohet se pajisja do të përdorë ekranin e famshëm 6.7 inç LTPO OLED me rezolucion QHD+ dhe frekuencë rifreskimi 120 Hz, dhe do të mundësohet nga një bateri 5000 mAh që do të mbështesë karikimin me tela 30 W dhe karikimin standard Qi wireless. /Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-