Opoja.net

Këto janë rregullat e rrepta të plazhit në Itali

Dyshekun e ajrit, peshqirin, vajin e diellit dhe vetëm shtrojeni në diell. Kjo nuk është më e mjaftueshme nëse doni të shkoni në plazhet e Italisë këtë verë, raporton blick.ch, transmeton lajmi.net.

Dezinfektuesit, maska ​​për fytyrën, ndoshta edhe një shirit dore Covid me alarm në distancë i përkasin bagazhit, dhe telefoni celular është i domosdoshëm.

85
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Italia gjithashtu po lehtëson me kujdes hyrjen në det dhe liqene. Nga 18 maj, shumë plazhe të Adriatikut dhe Mesdheut hapen. Shumica e brigjeve të Liqenit Garda dhe Liqeni Maggiore mbeten të mbyllura për adhuruesit e diellit për momentin.

Masat mbrojtëse janë të rrepta. Pesë metra në mes të cadrave, dhjetë metra katror hapësirë ​​për secilën ngastër. Më shumë se katër persona nuk lejohen nën një çadër.

Kolltukët janë dy metra larg njësisë tjetër. Hyrja dhe dalja në det janë të ndara. Distanca është edhe në ujë. /Lajmi.net/

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto