Këto janë të gjitha skuadrat që janë kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme i ka ardhur fundi edhe fazës së grupeve për këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Tanimë janë mësuar emrat e 16 skuadrave që janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së finales në ligën më prestigjioze evropiane të klubeve, shkruan Demokracia.com.

Befasi është mungesa e Barcelonës që për herë të dytë me radhë nuk mund të sigurojë kalimin e grupit, duke vazhduar garat në Ligën e Evropës.

Juventusi dhe Atletico Madridi janë gjithashtu dy skuadrat tjera të mëdha në futbollin evropian që nuk kanë arritur të sigurojnë plasmanin tutje.

KËTO JANË TË GJITHA SKUADRAT QË JANË KUALIFIKUAR TUTJE:

Grupi A: NAPOLI – LIVERPOOLI

Grupi B: PORTO – CLUB BRUGGE

Grupi C: BAYERN MUNICH – INTER

Grupi D: TOTTENHAM HOTSPUR – EINTRACHT FRANKFURT

Grupi E: CHELSEA – MILAN

Grupi F: REAL MADRID – LEIPZIG

Grupi G: MANCHESTER CITY – DORTMUND

Grupit H: PARIS SAINT-GERMAIN – BENFICA./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-