KF Opoja u kualifikua në Ligën e Dytë të Kosovës, fton tifozët për të festuar!

Opoja.net Opoja.net Opoja Sport

Në një ndeshje epërsi, Klubi i futbollit Opoja është  shpallur kampion të Ligës së Tretë të Kosovës dhe ka siguruar një vend në Ligën e Dytë të Kosovës. Kjo arritje e madhe është vlerësuar si një triumf historik për klubin dhe komunën e Dragashit.

Pas një sezone të vështirë dhe sfiduese, ekipi Opojar ka treguar përkushtim të jashtëzakonshëm dhe talent futbollistik në çdo ndeshje. Ata kanë fituar një seri të impresionshme fitoresh dhe kanë demonstruar një lojë të mrekullueshme në fushë. Me shpalljen e tyre si kampionë të Ligës së Tretë, ata kanë siguruar një promovim të merituar në Ligën e Dytë të Kosovës.

Klubi nga Dragashi nuk ka fituar vetëm një titull, por kanë fituar edhe zemrat e tifozëve të tyre. Një numër i madh i tifozëve kanë mbështetur ekipin në çdo ndeshje, duke krijuar një atmosferë të mahnitshme në stadium dhe duke i dhënë forcë lojtarëve të tyre në fushë. Për të shprehur falënderimin e tyre ndaj mbështetjes së pafund, Klubi fton tifozët e tyre për të festuar kampionatin së bashku me ekipin në një ceremoni të veçantë.

Festimi fillon me një ceremoni pritjeje të ekipit në Ura e Madhe në Dragash në ora 20:00, ku tifozët do të kenë mundësinë të përshëndesin dhe të festojnë së bashku me kampionët. Më pas, në ora 21:00, festa vazhdon në restaurantin Dilli në Bresanë, ku të pranishmit do të shijojnë një darkë të përzgjedhur me kujdes dhe do të ndajnë momente të mrekullueshme me lojtarët dhe stafin e klubit.

Klubi i Zemrës nga Dragashi është i krenar për arritjen e tyre dhe shpreh mirënjohje të veçantë ndaj tifozëve të tyre për mbështetjen dhe përkrahjen e tyre të palodhur gjatë gjithë sezonit. Ata shpresojnë që ky sukses të jetë vetëm fillimi i një udhëtimi të madh dhe të suksesshëm për klubin dhe komunën e Dragashit në botën e futbollit.

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit