KFOR-i Amerikan: Ne duam të sigurojmë lirinë e lëvizjes pa frikë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Pas zhvillimeve të fundit në Veri të Kosovës, dorëheqjeve jo vetëm të zyrtarëve policor, por edhe zyrtarëve tjerë nga institucionet e Kosovës, nga Komanda Rajonale-Lindje e KFOR-it, theksojnë se janë të gatshëm të ofrojnë siguri dhe liri të lëvizjes.

“KFOR-i dhe Komanda Rajonale-Lindje është e përkushtuar për të ofruar një ambient të sigurt dhe të qetë për të gjithë njerëzit e Kosovës, njofton Komanda Rajonale-Lindje.

Më tej në njoftim thuhet se javën e kaluar, Task Forca për heqjen e pajisjeve shpërthyese nga Kampi Bondsteel ndihmoi institucionet në Kosovë dhe një agjenci joqeveritare në pastrimin e një paisjeje të pashpërthyer pranë qytetit Graçanicë.

“Ne duam të sigurojmë lirinë e lëvizjes pa frikë”, thuhet në njoftimin e Komandës Rajonale-Lindje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-