KFOR-i shton prezencën në veri

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Prezenca e KFOR-it në pjesën veriore të vendit është shtuar prej që është tensionuar situata.

Madje sot në mëngjes janë parë forca të reja teksa ja kanë mësyrë veriut.

Autoblinda, kamion e vetura, janë parë në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë teksa shkonin në drejtim të veriut.

Rikujtojmë se sot janë bërë dhjetë ditë prej që janë vendosur barrikada në rrugën e veriut të cilat kanë pamundësuar edhe qarkullimin e automjeteve në drejtim të dy pikave të kalimit kufitare, Jarinje e Bernjak.

KFOR, Policia e Kosovës dhe EULEX janë duke përcjell nga afër çdo zhvillim në këtë pjesë të Kosovës.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-