Kjo është mënyra më e mirë se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Mënyra se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda.

Nëse uleni brenda një veture të nxehtë, jo vetëm që është shumë e pakëndshme, por gjithashtu mund të jetë e rrezikshme për shëndetin.

Pavarësisht nëse keni kondicioner apo jo, ky hile do t’ju ndihmojë të freskoni një makinë që ka qëndruar në diell për rreth dhjetë sekonda.

Ata që e kanë provuar këtë metodë thonë se ajo ul temperaturën në automjet me rreth dhjetë gradë.

E vetmja gjë që duhet të bësh është:

Uleni dritaren anësore të pasagjerit, por me derë të mbyllur. Dhe pastaj hap dhe mbyll derën e shoferit, dhe ajri i freskët do të qarkullojë brenda veturës suaj.

Këshilla shtesë:

Por është mirë të vendosni disa materiale pambuku (bluzë e vjetër, çarçaf) në sedilje, veçanërisht nëse ato janë prej lëkure – në këtë mënyrë do të jetë më lehtë për ju të uleni mbi to, sepse nuk do të jetë aq nxehtë.

Mundësisht mos e parkoni veturën tuaj me pjesën e pasme nga dielli, është më mirë që rrezet e diellit mos të godasin direkt pjesën e përparme të veturës, sepse aty është edhe timoni dhe shpesh është e vështirë të kapet kur ai është i nxehtë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-