Kolonë e gjatë në kufirin Kosovë-Shqipëri

Opoja.net Opoja.net Kosova

Rreth 1 km është e gjatë kolona e automjeteve në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar në Vërmicë.

Të dhënat e fundit e Qendrës Kombëtare për Menaxhim të Kufijve tregojnë se e ngarkuar aktualisht është vetëm Vërmica ndërsa pikat tjera kufitare janë pa fluks të automjeteve.

Derisa në hyrje kolona është 1 km, në dalje është 300 metra.

Sipas të dhënave të QKMK-së, qytetarët po presin deri në 20 minuta për të kaluar kufirin Kosovë-Shqipëri.

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit