Opoja.net

Kompania MEKA, në 28-të vjetorin e themelimit ekzekuton pagën e 14-të për punëtorët

Kompania më e njohur për nga prodhimi mishit dhe riskut të gjedhit në Kosovë “MEKA”, po vazhdon me suksesin e saj kudo, e cila njihet për cilësinë e produketeve dhe me siguri të lartë.

Pronari i Kompanisë “MEKA”, Burim Piraj përmes një postimi në Facebook ka treguar se janë bërë 28 vite prej që ka filluar të furnizoj shqiptarët me produktet e tyre, shkruan InLajmi.

Ai falenderon Zotin për këtë arritje dhe konsumatorët.

Piraj thotë se sot e ekzekutoj pagën e 14 për punëtoret. Kjo tregon për trajtimin e mirë të punëtorëve dhe për kushtet e mira të punës në Kompanin Meka, shembull që duhet ta ndjekin edhe kompanit e tjera në Kosovë./InLajmi/

Sulmohet infermieri në Dragash – Protestojnë mantelbardhët! (Video)

Opoja.net

MSh nuk ua vazhdon kontratat infermierëve që u punësuan gjatë pandemisë

Opoja.net

Organizimet për nder të Ditës së Çlirimit të Komunës së Dragashit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net