Komuna e Dragashit zgjat afatin për aplikim për subvencione në bujqësi

Opoja.net Opoja.net Opoja

Njoftohën fermerët e Komunës së Dragashit se afati për aplikim për pagesa direkte (subvencione) për grurë, misër, luledielli, thekër, farë gruri, perime në fushë të hapur, vreshta dhe pemishte ekzistuese, material fidanor, për blegtori (lopë qumështore, dele, dhi, bletari, pula vojse, dosa në riprodhim), për bujqësi organike, si dhe për thëllëza për vitin 2018 i paraparë të përfundoj me datë ‪31.03.2018‬ është zgjatur deri me datë ‪13.04.2018, shkruan Opoja Sot, përcjellë Opoja.net.

Fermerët të cilët i plotësojn kriteret e që nuk kanë aplikuar mund të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për aplikim brenda këti afati.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-