Opoja.net

Konfiskohen disa lopë në Restelicë, u futën ilegalisht brenda Kosovës

Inspektorati Komunal në bashkëpunim me Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë, Policinë Kufitare dhe Doganën kanë konfiskuar dhjetëra lopë të cilat ishin futur ilegalisht në territorin tonë, përmes kufirit të Maqedonisë Veriore.

Indeksonline mëson se organet përgjegjëse konfiskuan rreth 30 lopë. Mësohet se këto kafshë janë konfiskuar saktësisht në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit./Indeksonline/

130

Sa i lexoni lajmët në Portalin Opoja.net ?

Faleminderit për përgjigjen tuaj!

 

 

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto