Konfiskohet monedha e falsifikuar në Prizren

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Është raportuar për një monedhë të falsikuar në sheshin “Shatërvan” në Prizren.

Ankuesi punëtorë në një lokal, raporton se i dyshuari ka paguar me një kartëmonedhë prej 100 euro e cila dyshohet se është false, transmeton Indeksonline.

Monedha e falsifikuar është konfiskuar nga forenzika.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-