Kontrabandë me migrantë në Prizren, arrestohet i dyshuari

Opoja.net Opoja.net Kronika

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se i njëjti është zënë duke kontrabdanduar migrantë.

Sipas raportit policor, migrantët i janë nënshtruar procedurave për vendosje në qendrën e azilit kompetente.

Ndërkaq, pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit