Kosova në konkurrencën e femrave ngjitet në ranglistën e FIFA-s

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Kombëtarja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, ka shënuar ngritje në ranglistën më të re të FIFA-s.

Në ranglistën e re të publikuar të enjten, Kosova është ngjitur për dy pozita.

Më 5 gusht, kur edhe ishte publikuar renditja e fundit, Kosova ishte në pozitën e 113-të, me 1162 pikë.

Tani pozicionohet në vendin e 111-të, me 1165 pikë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-