Kosova përballet sot me Rumaninë

Opoja.net Opoja.net Sport

Pas barazimit 2-2 më Zvicrën në “Fadil Vokrri”, rezultat që ringjalli shpresat për një kualifikim potencial në Kampionatin Evropianë “Euro 2024”, Kosova do ta zhvillojë sot ndeshjen e radhës në kuadër të këtyre kualifikimeve.

“Dardanët” sot do të jenë mysafir të Rumanisë në Bukuresht, kombëtare e cila renditet e dyta në grupin I më 9 pikë, dy më pak se Zvicra që është liderë e këtij grupi.

Nga ana tjetër, Kosova ka katër pikë në vendin e pestë, aq sa ka edhe Bjellorusia në vendin e katër, kurse Izraeli është i treti me tetë pikë.

Në rast të fitores, “Dradanët” e udhëhequr nga trajneri Primozh Gliha do të ngjitësin në kuotën e shtatë pikëve dhe do të futeshin direkt në garë të ngushë për vendin e dytë që siguron kualifikimin në “Euro 2024”.

Ndeshja nis nga ora 20:45 në stadiumin “Arena Nacionale” në Bukuresht.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-