Kosova rikthehet te fitoret, e demolon Andorrën

Opoja.net Opoja.net Sport

Kosova është rikthyer te fitoret. “Dardanët” e kanë mposhtur me rezultat 0:3 Andorrën.

Golat për Kosovën i kanë shënuar Rashica x2(26′, 71′) dhe Altin Zeqiri (83′), shkruan Demokracia.com

Kjo ishte fitorja e parë e Kosovë në kualifikimet për “EURO 2024” .

Kosova s’ka gjasa për kualifikim, por kjo fitore ndoshta është pika e kthesës për “Dardanët”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-