Kosova shënon ngritje në renditjen e FIFA-s

Opoja.net Opoja.net Sport

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje në renditjen e re të FIFA-s.

Në përditësimin e fundit të bërë sot, Kosova tani gjendet në vendin e 106.

“Dardanët” kanë shënuar ngritje për një pozitë, duke e kaluar Qipron, kundërshtarin që e mposhtën në këtë muaj.

Kosova arriti dy fitore dhe dy humbje gjatë këtij muaji. “Dardanët” triumfuan ndaj Qipros dhe Irlandës Veriore, kurse u mposhtën dy herë nga Greqia.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-