Kosova siguron medaljen e parë në Kupën e Botës

Opoja.net Opoja.net Sport

Përfaqësuesja e Kosovës në Karate ka fituar medaljen e parë në Kupën Botërore dhe Ligën e të Rinjve të Botës, shkruan Gazeta Sinjali.

Karateisti, Ensar Zejnullahu, ka fituar medaljen e argjendtë në konkurrencën e kadetëve U14, mbi 55 kilogramë.

Lajmi është bërë i ditur nga Federata e Karatesë së Kosovës teksa kanë shtuar se Zejnullahu në xhiron e parë kaloi pa kundërshtar, te dytën ndaj garuesit nga Turqia për te vazhduar me fitoren ndaj dy garuesve nga Ukraina radhazi , kurse edhe në finale për kundërshtar kishte garuesi nga Ukraina, por humbi me rezultatin minimal 1:0

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-