Opoja.net

KQZ i dërgon Qeverisë kërkesën për ndarjen e mjeteve buxhetore për mbajtjen e zgjedhjeve

Kosova
KQZ i dërgon Qeverisë kërkesën për ndarjen e mjeteve buxhetore për mbajtjen e zgjedhjeve

Komisioni Qendror Zgjedhor ka dorëzuar dje kërkesën buxhetore për ndarjen e mjeteve të nevojshme për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka konfirmuar lajmin për Gazetën Sinjali dhe ka bërë të ditur se vlera e kërkesës buxhetore është 5 milionë e 578 mijë e 712 euro.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar Qeverisë së Kosovës kërkesën buxhetore për ndarjen e mjeteve të nevojshme për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Kërkesa është dërguar pas miratimit të planit të buxhetit nga ana e KQZ-së, i cili është në vlerën: 5 milion e 578 mijë e 712 euro”, tha Elezi.

Elezi u shpreh se janë në pritje të njoftimit nga qeveria për miratimin e buxhetit sipas kërkesës së tyre.

Lëvizja Vetëvendosje tregon numrin e aplikimeve nga diaspora

Opoja.net

Sot nis gjysmë-vjetori i dytë i procesit mësimor

Opoja.net

Java nis sërish me acar, temperatura deri në -12 °C

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net