KQZ shpalli rezultatet përfundimtare, këta janë asambleistët fitues në Dragash

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli të mërkurën Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvende Komunale, të cilat u mbajtën më 22 tetor 2017.

Në Dragash numrin më të shumtë të asamblistëve do ta ketë Partia Demokratike e Kosovës, e cila do të përfaqësohet në Kuvendin Komunal me 9 delegat, e pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 7, e treta renditet VAKAT me 3 delegat, JGP 2, ndersa me nga një delegat përfaqësohen Vetëvendosje, AAK, NISMA, AKR, PG, GIG. /Opoja Sot

Lëvizjen Vetëvendosje do ta përfaqëson në asamble Laurat Krasniqi, AAK-në Selami Saiti, NISMA-n Nexhat Isufi ndërsa AKR-në, Zaim Hajredini.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-