“Krenar për rrugëtimin tënd në Kupën e Botës” – Arsenali në mbështetje të Xhakës pas eliminimit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Përfaqësuesja e Zvicrës me në krye dyshen shqiptare, Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin janë eliminuar nga Kupa e Botës në 1/16 e finales nga Portugalia e cila triumfoi thellë dhe siguroi “biletën” për çerekfinale.

“Helvetikët” u mposhtën 6:1 nga kombëtarja iberike, shkruan Demokracia.com.

Mesfushorit shqiptar, Granit Xhakës pas eliminimit i ka ardhur përkrahja nga klubi i tij, Arsenali.

Klubi anglez në faqen zyrtare të tyre kanë publikuar një fotografi të Granit Xhakës duke shkruar se janë krenar për të.

“Krenar pë rrugëtimin e Granitit tonë në Kupën e Botës” – shkruan Arsenali.

Granit Xhaka ishte i padiskutueshëm në përbërjen e Zvicrës në çdo ndeshje të këtij Botërorin./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-