Kroacia e treta në botë, Maroku largohet me kokën lartë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Kroacia është Kombëtarja e tretë më e mirë në Botë në Kampionatin “Katar 2022”, shkruan Demokracia.com.

Kroatët kanë shënuar fitore në ndeshjen për vendin e tretë në përballje me Marokun duke e mposhtur me rezultat 2:1. Gvardiol e Orsic shënuan për kombëtaren kroate ndërsa golin e vetëm për Marokun që ishte befasia m e madhe e këtij kampionati e shënoi Darit.

Të kujtojmë se nesër luhet ndeshja finale ndërmjet Argjentinës e Francës me fillim nga ora 16:00. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-