Kryetari i Dragashit viziton zv. ministërin dhe këshilltarin në Ministërin e Arsimit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Prishtinë, 08 shkurt 2017 – Në Ministërin e Arsimit është mbajtur një takim në mes të Kryetarit të Komunës së Dragashit, Salim Jonuzi, me zv. Ministërin e Arsimit Mevludin Krasniqi dhe Këshilltarin Faton Fetahu.

Zv. Ministëri i Arsimit Mevludin Krasniqi, ka pritur në zyrën e tij Kryetarin Salim Jonuzi, ku së bashku diskutuar rreth qeshtjës së arsimit në Komunën e Dragashit.

“Bashkë me këshilltarin z. Faton Fetahu e takuam kryetarin e Komunës së Dragashit (Sharrit), mikun tim z. Salim Jenuzi! Në këtë vit të përkushtimit tonë, drejt ngritjes së cilësisë në arsim, do të vazhdoj bashkëpunimi ynë edhe për krijimin e kushteve më të mira në shkollat tona!”, ka shkruar në profilin e tij në facebook Mevludin Krasniqi, përcjellë Opoja.net.

Gjithashtu në këtë takim është biseduar edhe për ndërtimin e shkollës në Llapushnik. Shkollë kjo në të cilën mësimet i ndjekin nxënësit e tre fshatave: Brezne, Buqe dhe Plavë. Po ashtu investime do të ketë edhe në shkollat tjera të kësaj komune.

“Veq tjerash, do të fillojmë me ndërtimin e shkollës së re për nxënësit e arsimtarët e fshatrave Brezne, Buqe dhe Plavë -SHFMU “Shaban Shabani” në Llapushnik, për të vazhduar investimet edhe në shkollat tjera të kësaj treve”, ka përfunduar shkrimin në facebook Mevludin Krasniqi. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-