Kryetari Xheladini nënshkruan kontratat për mbështetjen e klubeve sportive në Dragash

Opoja.net Opoja.net Opoja Sport

Sot, në një nismë për të nxitur sportin dhe talentet vendase, Kryetari i Komunës së Dragashit, Xheladini, nënshkroi kontratat e mbështetjes financiare me disa prej klubeve më të rëndësishme sportive të zonës.

Klubet përfituese nga kjo thirrje publike përfshijnë KF “Opoja”, Klubi i Shahut “Sharri”, FC “Aroma”, FC “Dragash Sport” dhe Klubi i Kuajve “Opoja”. Projekte të ndryshme do të financohen për të nxitur ngritjen profesionale dhe për të ofruar përkrahje për grupmoshat e reja në sport.

Kryetari Xheladini ka shprehur urimet e tij për suksesin e tyre në këtë përpjekje për të rritur aktivitetet sportive dhe për të zhvilluar talente të reja në komunitet.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-