Kurti rrëfehet nesër para deputetëve për situatën e krijuar në vend

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës do të rrëfehet nesër para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për gjendjen aktuale politike e të sigurisë në vend.

Me fillim në orën 11 e 30 do të mblidhen deputetët e Kuvendit meqë do të ketë seancë të re plenare me vetëm një pikë të rendit të ditës – Interpelanca e Kurtit mbi gjendjen e krijuar në vend.

Njoftimin e ka bërë zyra për media e Kuvendit

Njoftimi I plotë:

“Interpelancë me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti për çështjen: “Masat urgjente të Qeverisë së Republikës së Kosovës në raport mesituatën e krijuar në vend”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-