Opoja.net

Heroi i Anton Qunit nga Rrenci i Dragashit

Aktuale Opoja
Heroi i Anton Qunit nga Rrenci i Dragashit

Një ngjarje emocionuese dhe prekëse na sjell deputeti Anton Quni nga një fshat i komunës së Dragashit të cilin e vizitoi sot në këtë ditë feste, e këtë vizitë e kishte bërë me ftesë të heroit të tij të vogël Rafetit, nga fshati Rrenc i Komunës së Dragashit.

Para dy javësh deputet Quni morri pjesë në zgjedhjet e forumit rinor të LDK-së në këtë Komunë dhe derisa ishte duke u kthyer nga Dragashi për në Prizren, në rrugë takoi djaloshin 8 vjeçar Rafetin i cili paraprakisht i kishte bërë me shenj që të ndaloj. Quni e morri djaloshin në makinë dhe në ndarje e sipër djaloshi kërkoi nga Komandant Quni që të ja plotësoj një dëshirë e ta vizitoj gjatë festes së 28 nëntorit, dëshirë të cilën Komandanti ja plotësoj djaloshit.

Për më shumë lexoni rrëfimin emocionues të deputetit të LDK-së Anton Quni:

“Heroi im!
Rafetin 8 vjeçë, nga fshati Rencë i Dragashit, e takova para dy jave në dalje të Dragashit për Prizren. Më dha shenjë të ndaloj. Ishte kohë me shi dhe bënte ftohtë. E ndalova makinen, e mora, u ulë në ulësen e pasme dhe vazhduam rrugën së bashku. Filluam biseden si dy të rritur. Edhe pse i lagur dhe i ngrirë nga të ftohtit ishte i hareshem dhe i lumtur. Kishte arritur që t’i siguronte ca fruta për motren 3 vjeçare që ishte e lënduar. Një bëmirës ia kishte dhuruar ca pemë. Në Dragash kishte ardhur në këmbë..rreth 7 km rrugë nga fshati i tij, por kjo largësi nuk i bënte përshtypje pasi që kishte siguruar pak ushqim për të motren.
Në ndarje më bëri një kërkesë; që ta vizitoj në Diten e Flamurit.
Rafet, ti je heroi im!
Urime Dita e Flamurit!”

Loading...

Mos i humb

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Opoja.net

Kryetari Shabani, priti në takim z. Serdar Özaydın nga ambasada e Turqisë në Kosovë

Opoja.net

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net