Opoja.net

Kush është kandidati kryesor për të fituar çmimin e lojtarit të vitit në Kosovë?

Kush është kandidati kryesor për të fituar çmimin e lojtarit të vitit në Kosovë?

Amir Rrahmani është kandidati kryesor por të fituar çmimin e lojtarit të vitit në Kosovë.

Viteve të fundit, është bërë traditë që Federata e Futbollit të Kosovës të shpërblejë futbollistët e Kombëtares së Kosovës me çmimin e lojtarit më të mirë të vitit.

Në 3 vitet e fundit këtë çmim e kanë fituar Valon Berisha, Arbër Zeneli dhe Vedat Muriqi.

Burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që për vitin 2020 kandidati kryesor është Amir Rrahmani.

Mbrojtësi kosovar luajti mjaft mirë me Hellas Veronën në 11 ndeshje në Serie A.

Ndërsa në afatin kalimtar të verës ai u transferua te Napoli.

Ceremonia e laureatëve të vitit do të mbahet më 23 dhjetor.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net