Ky është parashikimi i motit për sot

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbaj mot të ngjashem me lëvizije të lehta të temperaturave.

Vranësira më të fokusuara dhe më të shpeshta do të shtrihen përgjatë relievit malor.

Mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me ngrica të lehta, gjithashtu do të ketë kushte që në orët e para të paraqitet mjegulla si dukuri meteorologjike.

Në fushta termike nuk parashihet të ketë lëvizje të larta, por me tendencë të uljes në fundjavë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme, thuhet nga IHMK.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-