Ky laptop lojrash Dell befason me çmimin

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Sot mund të marrësh një laptop lojrash Dell G15 për vetëm 750 dollarë, gati 300 dollarë nga çmimi fillestar i listës. Mund të mos ketë të njëjtën tërheqje jashtëtokësore si laptopët Dell’s Alienware, por ky G15 ka akoma muskuj aty ku llogaritet. Ky laptop 15 inç arrin të paketohet në një kartë grafike RTX 3050 dhe një CPU Intel Core-i5 të gjeneratës së 11-të, e cila është ideale për furnizimin e ekranit të rifreskimit të lartë 120Hz FHD.

Një treshe portesh USB-A siguron lidhje të bollshme për pajisjet periferike ose ruajtjen e jashtme, dhe një lidhje Type-C lejon që G15 të vendoset dhe të lidhet me një ekran të jashtëm. Ekziston gjithashtu opsioni për të përdorur portën e integruar HDMI për t’u lidhur me monitorin ose televizorin tuaj.

Ashtu si me shumicën e prodhuesve, ju merrni bonusin shtesë të një garancie harduerike të kufizuar njëvjeçare, si dhe një pajtim 12-mujor në McAfee LiveSafe.

Megjithatë, ky laptop vjen me disa paralajmërime. SSD standardi 256 GB ky laptop i pajisur me të nuk do të zgjasë shumë nëse nuk e plotësoni atë me një lloj ruajtje të jashtme, dhe 8 GB RAM nuk lë pak për të dëshiruar. G15 është gjithashtu pak nga ana më e fortë, peshon vetëm gjashtë kilogramë, që do të thotë se nuk është laptopi më i lëvizshëm. Prapëseprapë, është sigurisht mjaft e lehtë për tu mbajtur në dispozicion nëse keni nevojë.

Me mungesën aktuale të GPU -ve të planifikuara të shtrihen deri në vitin 2022, blerja e një sistemi me një kartë të re grafike të integruar duket se është mënyra më e mirë për të marrë në dorë një që aktualisht nuk është një shënim i dorës së dytë. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-