LAJMI I FUNDIT: CNN raporton se Biden ka fituar zgjedhjet në SHBA

Opoja.net Opoja.net Rajoni

Gjiganti amerikan i medias, “CNN” sipas projeksionit të vet e ka shpallur Joe Biden fitues të zgjedhjeve në SHBA.

Fitorja e Biden sipas CNN vjen pas triumfit të tij në Pensylvania, raporton CNN, transmeton lajmi.net.

Pensylvania ka 20 vota elektorale teksa me të njëjtat, Biden arrinë në 273 sosh, nga 270 sa i duheshin për të fituar.

Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Para se të nominohej nga demokratët, ai shërbeu si nën-president i SHBA-ve në kohën e Barack Obamas.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-