Opoja.net

Laurat Krasniqi: Drejtori i Arsimit, ‘bosi i bosave’, nuk po vjen nëpër seanca

Opoja
Laurat Krasniqi: Drejtori i Arsimit, ‘bosi i bosave’, nuk po vjen nëpër seanca

Në seancën e pestë të Kuvendit Komunal në Dragash, e cila po mbahet sot, asambleisti i Lëvizjes Vetëvendosje!, Laurat Krasniqi, ka reaguar në lidhje me disa probleme të arsimit në Komunën e Dragashit.

Krasniqi është shprehur i shqetësuar me mungesën e drejtorit të Arsimit në sallë, i cili do të duhej të ishte aty për t’i dëgjuar kritikat e asambleistit të Vetëvendosjes për problemet në arsim.

”Çështjen e arsimit deshta me e ngritë, po po e shoh që drejtori nuk është prezent, edhe s’di sa seanca nuk vjen ai, nifarë bosi i bosave na shitet kshtu…”, ka thënë Krasniqi.

Asambleisti Laurat Krasniqi ka thënë se nxënësit e klasës së parë në SHFMU ‘Samidin Emini’ në fshatin Kuk ka disa muaj që nuk janë duke zhvilluar mësimin normalisht, për shkak se, sipas Krasniqit, Komuna po pret ”deri sa ta kryjë fakultetin” dikush që asambleisti i VV-së pretendon se po i ruhet vendi i punës.

Krasniqi gjithashtu ka shtuar se 30 punëtorë arsimorë nëpër Komunën e Dragashit marrin rrogën e plotë por mbajnë ”mësim jo të plotë./Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Kërkohet ndihmë financiare për shërimin e vogëlushit Denis Xhabali

Opoja.net

Ndërron jetë defektologu, I parë shqiptar Irfan Bojaxhiu

Opoja.net

Piraj: Institucionet e Kosovës në vend që ta menaxhojnë krizën ekonomike, e thelluan atë

Opoja.net

3 raste në Dragash dhe 205 në të gjithë Kosovën me Covid – 19

Opoja.net

‘Nga tani është hapur një portë e madhe për prodhimet e mishit dhe qumështit nga Kosova drejt BE-së’

Opoja.net

207 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 1 rast në Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net