LDK kthehet bindshëm në bastionin e PDK-së në Dragash

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Lidhja Demorkatike e Kosovës pas 10 vitesh humbje të vazhdueshme në komunën e Dragashit, i kthehet fitores duke mposhtur Partinë Demokratike të Kosovës. Nga 90% të votive të numruara LDK është e para ka marr 3280 vota, në vendin e dytë ëshët PDK me 3150 vota, ndërsa si parti e tretë shqiptare është VV me rreth 680 vota.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-