LDK me akuza të rënda për VV-në në Prizren: Po blejnë votat me dy thasë miell

Opoja.net Opoja.net Kosova

Dega e Lidhjes Demokratike në Prizren nëpërmjet një komunikate për media po pretendon se pushteti lokal në Prizren po keqpërdorë pozitën zyrtare për fushatë.

Sipas tyre qeverisja lokale e Prizrenit ka filluar blerjen e votave me dy thasë miell, në fshatin Skorobisht kë kësaj komune.

Ata në postimin e tyre kanë shkruar se mielli po shpërndahet nga zyrtari komunal për mirëqenie sociale shpërndan dhe udhëheqësi i Vetëvendosjes për këtë fshat.

“Qeveria lokale, në fshatin Skorobisht ka filluar blerjen e votave me nga dy thasë miell. Ky është çmimi që taksapaguesit e Prizrenit po paguajnë për kaparisje votash për partinë në pushtet, Vetëvendosje”, kanë shkruar dega e LDK-së në Prizren.

Sipas tyre shpërndarja e këtij mielli në kohën e fushatës zgjedhore është “keqpërdorim i buxhetit komunale dhe pozitës zyrtare për qëllime elektorale”.

Krejt në fund ata kanë ftuar organet e rendit për të mbikëqyrur e hulumtuar siç e quajnë nga dega e LDK-së në Prizren “zemërgjerësinë” e pushtetarëve.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-