Opoja.net

Lidhja Demokratike në Dragash përfundoi Kuvendin zgjedhor

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Dragash, sot ka mbajtur Kuvendin zgjedhor, në të cilin ka zgjedhur edhe organet drejtuese të degës.

Me 78 vota, nga 99 delegatët e pranishëm në Kuvend, Selim Kryeziu është rizgjedhur për kryetar të degës. Ndërkaq, kundërkandidati i tij, Qamil Kolloni, ndonëse e kishte marrë miratimin e Kuvendit për të garuar, nuk ka arritur t’i sigurojë votat e mjaftueshme për ta drejtuar degën e këtij subjekti politik, i cili është më i madhi në këtë komunë, nga partitë opozitare. / Radio SHARRI – Dragash

80
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net

Biografia e Shaban Shabanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto