Opoja.net

Liverpool në finale, eliminon lehtësisht Arsenalin

Liverpooli ka arritur në finale të EFL Cup të Anglisë.

Skuadra e Jurgen Klopp pas dy ndeshjeve gjysmëfinale ka dal më e suksesshme se Arsenali, për të arritur me shumë meritë në finale aty ku e pret skuadra e Chelseat.

Liverpooli e Arsenali në takimin e parë luajtën baras 0:0, ndërsa sonte në sfidën e zhvilluar në “Emirates”, Liverpool triumfoi me rezultat 0:2.

Realizator i të dyja golave ishte Diogo Jota.

Në finale, Liverpooli do të ndeshet  me Chelsean dhe do të zhvillohet me 27 shkurt.

 

586

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net