Liverpooli i qetë pas pjesës së parë kundër Tottenhamit, avancon falë dy golave të Salah

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Është mbyllur fraksioni i parë i lojës në ndeshjen mes Tottenham Hotspur dhe Liverpoolit.

“Të Kuqtë” avancojnë 0:2 pas pjesës së parë në “Tottenham Hotspur Stadium” ndaj “Gjelave”, shkruan Demokracia.com.

Mohamed Salah ka realizuar dy golat për Liverpoolin në këtë pjesë.

Egjiptiani zhbllokoi shifrat pas 11 minutave lojë, pas asistimit të Nunez.

Pesë minuta pa përfunduar koha e rregullt e 45 minutave të para, Salah dyfishoi rezultatin për mysafirët.

Kjo përballje është në kuadër të xhiros së 15-të në elitën e futbollit anglez./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-