Liverpooli paralajmëron tifozët që do të udhëtojnë në Napoli, këto janë arsyet

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Sipas mediave italiane, Liverpooli ka ofenduar qytetarët e Napolit dhe tifozët e klubit napolitan pasi zyrtarisht paralajmëroi mbështetësit e tyre se “mund të jenë në shënjestër për vjedhje, grabitje ose sulm”.

Ndeshja e Ligës së Kampionëve luhet të mërkurën nga ora 21:00 në Stadio Diego Armando Maradona, transmeton Demokracia.com.

Përpara kësaj ndeshjeje, me skuadrën që udhëton këtë mbrëmje, Liverpool lëshoi ​​një deklaratë përmes llogarisë së tyre në rrjetet sociale që ka tërhequr një vëmendje të madhe negative në Itali.

Përveç këshillimit që të mos vishnin ngjyrat e ekipit kur udhëtonin, mbështetësve iu tha që “të qëndrojnë në hotelin e tyre përkatës për të pirë dhe për të ngrënë.

“Tifozët nuk duhet të mblidhen në ambiente publike dhe duhet të shmangin izolimin në zona larg zonës portuale të qytetit. Ne ju rekomandojmë fuqimisht të shmangni qendrën e qytetit. Nëse keni zgjedhur të vizitoni, ju lutemi kini kujdes se mund të jeni në shënjestër për vjedhje, grabitje ose sulm”, thuhet në komunikatën e Liverpoolit./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-