Llapi – Gjilani, Drita – Malisheva, Ballkani – Ferizaj: Publikohen formacionet zyrtare

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Elita e futbollit të Kosovës vazhdon sot me disa super-ndeshje.

Në kuadër të javës së 17-të, mesditja e sotme sjell tri ndeshje.

Padyshim, kryendeshja e sotme do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Në Podujevë, Llapi është nikoqir i Gjilanit në një super-përballje.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli, Idrizi, Emini, Krasniqi, Fernando, Bianor, Rivera, Kurtaj, Selimi, Alidema, Fazliu

Gjilani: Koliçi, Beqja, Krivanjeva, Jashari, Halili, Musolli, Ramadani, Dabiqaj, Zeka, Solomon, Zabërgja.

Nga ana tjetër, Drita përballet me Malishevën në Gjilan, teksa Ballkani kërkon fitoren në shtëpi ndaj Ferizajt.
Formacionet zyrtare:

Drita:

Malisheva:

Ballkani:

Ferizaj:

Tri ndeshjet e sotme luhen nga ora 13:00./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-