Loriana Kuka e kalon me lehtësi raundin e parë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Loriana Kuka e ka kaluar lehtësisht raundin e parë në Grand Slamin e Abu Dhabit.

Xhudistja kosovare triumfoi me IPPON ndaj kazakes, Nazerke Tileukhanova.

Në më pak se dy minuta lufta veçse mbaroi dhe Kuka kaloi në raundin e dytë.

Aty, ajo do të ketë punë me xhudisten britanike, Emma Reid.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-