Opoja.net

Lumir Abdixhiku tregon arsyet pse nuk ka pranuar të jetë ministër

Aktuale
Lumir Abdixhiku tregon arsyet pse nuk ka pranuar të jetë ministër

Ministri në detyrë i Transportit dhe Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, nuk është ndër emrat e bërë publikë nga LDK për të qenë pjesë e kabinetit të Qeverië Hoti.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se ministri tashmë në detyrë i Infrastrukturës nga kjo parti, Lumir Abdixhiku, nuk ka pranuar të jetë i propozuar për ministër në Qeverinë e ardhshme që pritet të votohet nesër në Kuvendin e Kosovës.

“Zotëri Abdixhiku ka deklaruar se nuk dëshiron që të jetë ministër. Ne ia kemi kërkuar edhe sot por ai nuk ka pranuar”, tha Mustafa në një konferencë për media.

Këta janë emrat e kabinetit të ri të propozuar nga LDK:

Driton Selmanaj – Zëvendëskryeminsitër,

Hykmete Bajrami – Ministre e Financave,

Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë,

Vlora Dumoshi – Ministre e MKRS’së,

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes,

Arban Abrashi – Ministër i infrastrukturës,

Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë.

Loading...

Mos i humb

Edhe 75 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

G K

GJASHTË VIKTIMA DHE 182 RASTE TË REJA ME COVID-19, SHËROHEN 33 PACIENTË

G K

Pas Labit edhe kjo aktore nuk beson që ka virus!

G K

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

G K

Hoti bën të ditur masat e reja të Qeverisë ndaj Covid-19

G K

Ky është çmimi i orës që e mban në dorë Afrim Muqiqi

G K
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net