Lumturia gjendet tek ne!

Opoja.net Opoja.net Artikuj

Pa marrë parasysh informatave të shumta që na bombardojnë çdo ditë dhe problemet që është e pamundshme t’u ikim duhet të qëndrojmë të qetë dhe të vetëdijshëm se është e pamundshme që lumturinë dhe rehatinë ta gjejmë diku tjetër jashtë vetes sonë.

Ajo lumturi dhe rehati është e fshehur në gjërat jomateriale dhe në disa njerëz  rreth nesh të cilët janë pasuri e vërtet.

Gjëja më e mirë që mund të bëjmë për njerëzit tonë të dashur është që ne vetë të jemi të lumtur dhe të kënaqur. Sepse njeriu që nuk mund ta gjejë dritën e vet, nuk mund  t’ia ndriçojë rrugën dikujt tjetër. (Ammar Basiq)

Përshtati: A. D. Islampress

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-