Madhështore, Xhaka e Shaqiri eliminojnë Serbinë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Zvicra është në mesin e 16 kombëtareve më të mira pasi e ka mposhtur Serbinë me rezultat 3:2.

Shaqiri shënoi gol ndërsa Xhaka ishte më i miri në fushë, pavarësisht se u provokua gjatë gjithë ndeshjes. Në këtë grup është kualifikuar edhe Brazili. Serbia i ka dhënë kështu fund aventurës në Katar bashkë me Kamerunin.  /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-