Manchester City vazhdon të jetë ‘mbret’ në Premier Ligë, mposht edhe Evertonin

Opoja.net Opoja.net Sport

Manchester City ka arritur fitoren e radhës në Premier Ligë, kësaj radhe kundër Evertonit me rezultat 1-3, shkruan Sinjali Sport.

Golin e parë e shënoi Foden në minutën e 32-të, për ta kaluar Cityn në epërsi.

Kurse, Everton në minutën e 37-të e barazoi rezultatin me golin e shënuar nga Richarlison.

City në pjesën e dytë arriti të rikthehet dhe të shënojë edhe dy herë të tjera.

Dy golat e tjerë për Cityn i shënuan Mahrez dhe Silva.

Me këtë fitore City mbetet në pozitën e parë me 56 pikë të grumbulluara kurse Everton në pozitën e 7-të, me 37 pikë të grumbulluara.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-