Manchester United zyrtarizon transferimin 100 milionësh, Antonyn

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Manchester United ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Ajaxin, për transferimin e Antonyt.

Në njoftimin e Unitedit thuhet se lojtari fillimisht do t’u nënshtrohet testeve mjeëkosre përpara se të nënshkruajë kontratën, transmeton  Klankosova.tv.

“Manchester United ka arritur marrëveshje me Ajax-in për transferimin e Antony-t, me kusht që të kalojnë testet mjekësore, kushtet e lojtarëve që po finalizohen dhe lejen ndërkombëtare”, thuhet në njoftim.

Brazilani do të kalojë në “Old Trafford” për rreth 100 milionë euro, duke përfshirë edhe bonuset.

Antony ka 31 gola dhe 27 asistime në 134 paraqitje për Ajax dhe Sao Paulo, dhe dy gola dhe dy asistime në nëntë paraqitje për Brazilin.

Ai ka fituar dy tituj të Eredivisie dhe një medalje të artë në Lojërat Olimpike Verore 2020

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-