Manes i takon çmimi “Socrates” për shkak të ndihmës që i jep fshatit të tij në Senegal

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Sadio Manes i është ndarë çmimi “Socrates” në ceremoninë e sontme të “Topit të Artë” në Paris.

Ky çmim i është ndarë Manes për shkak të ndihmës që i bën lojtari senegalez fshatit të tij në Senegal, shkruan Demokracia.com.

Futbollisti i Bayern Munich ka ndihmuar vendlindjen e tij duke financuar ndërtimin e shkollave dhe spitaleve.

Çmimi është ndarë nga France Football./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-