Opoja.net

Mbërrijnë 9 mijë e 360 doza të tjera të vaksinës Pfizer në Tiranë

Në Shqipëri tani kanë mbërritur edhe 9360 doza të tjera të vaksinës Pfizer.

Mbrëmjen e sotme mbërritën 9360 doza të vaksinës Pfizer. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe ministri Arben Ahmetaj i pritën në Aeroportin e Rinasit.

“9360 doza të cilat vijnë nga kontrata me Pfizer dhe do të mbyllim vaksinimet me stafin mjekësor dhe të moshuarit në shtëpitë e të moshuarve”, tha ministrja.

“Janë plot 450 mijë vaksina dhe do të vazhdojnë në muajin prill maj qershor”, tha Ahmetaj.

Manastirliu theksoi se do të vijohet me grupet më të riskuara.

“Do të vijojmë me grupet e rriskuara që janë mësuesit. Duhet thënë që deri tani tani vendi ynë ka pritur në saj të kontratave mbi 80 mijë doza vaksinash. Vaksinimi do të vazhdojë ditë pas dite”, tha ministrja./tch

1 ditë mbi turizmin për 365 ditë turizëm

Opoja.net

Qeveria e Kosovës miraton heqjen e lejeqëndrimit të përkohshëm me Shqipërinë

Opoja.net

Poçaria, mes të kaluarës dhe së ardhmes

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net