Opoja.net

Mblidhen mjetet për vogëlushin nga Rrenci. Adi Skeraj nesër niset për Turqi

Vogëlushi ga fshati Rrenc, Adi Skeraj, të dielën niset për Turqi, ku do t’i nënshtrohet kurimt, pasi shuma e kërkuar për këtë qëllim është tubuar dhe bileta është gati për vogëlushin.

Adi Skeraj vuan nga një sëmundje që nuk mund të trajtohet në Kosovë.

Lajmi i mirë është bërë i ditur nga kontribuesit që shuma e kërkuar për kurimin e këtij vogëlushi të mblidhet sa më parë, duke i falënderuar të gjithë ata që kanë ndihmuar në këtë aksion humanitar, përcjell Radio Sharri.

Shuma e kërkuar për shërimin e tij ishte 18 mijë euro.

Vogëlushi 2 vjeç e gjysmë, është diagnostifikuar me sëmundjen “Spina Bifida Tethered Cord”./OpojaSot.com

Sulmohet infermieri në Dragash – Protestojnë mantelbardhët! (Video)

Opoja.net

Mot me diell dhe vranësira, pasditja me riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Merlinda Guraj

MSh nuk ua vazhdon kontratat infermierëve që u punësuan gjatë pandemisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net